LaCie harici diskler ücretsiz veri kurtarma hizmeti ile geliyor

7 Aralık 2017, 14:51 Gökalp Yağız

LaCie, yeni nesil ürünlerini ücretsiz veri kurtarma hizmetiyle birlikte sunmaya başladı. LaCie Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan, veri kurtarma başarılarının yüzde 95 olduğunu belirterek, kurtarılan verilerin 15 iş günü içinde kullanıcılara teslim edildiğini söyledi.

LaCie harici diskler ve ücretsiz veri kurtarma hizmeti
LaCie, ürünleriyle birlikte 2, 3 ve 5 yıllık veri kurtarma hizmetini ücretsiz sunmaya başladı. LaCie Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan: “Taşınabilir disklerimizi suya, toza, basınca ve darbeye karşı dayanıklı şekilde üretiyor olsak da bazı öngörülemeyen kazalar yaşanabiliyor. Bu yüzden doğal afet ve mekanik arıza nedeniyle veya kazara oluşabilecek veri kayıplarına karşın ücretsiz veri kurtarma hizmeti vermeye başladık.” dedi.

Ücretsiz veri kurtarma hizmeti ile gelen harici diskler
Ücretsiz veri kurtarma hizmeti olan Rescue, LaCie Rugged USB-C’de 2 yıl, LaCie Rugged Thunderbolt USB-C’de 3 yıl, LaCie Desktop Thunderbolt3 ürünlerinde ise 5 yıl geçerli olacak.

Veri kurtarma işlemi 15 gün içinde tamamlanıyor
Diski zarar gören ve verilerine ulaşamayan kullanıcılar internet üzerinden dolduracakları form ile diskin kendilerinden alınmasını sağlayacak. Veri kurtarma merkezine gönderilen diskte yer alan içerikler kurtarılabiliyorsa, ki %95 başarı oranı var, 15 iş gününde kullanıcıya ulaştırılıyor.

Yorum Ekle: