Otomobiller

Tek tuşla renk değiştirebilen otomobil BMW iX Flow Concept

Renk değiştirebilen otomobil BMW iX Flow ConceptBMW 2021 yıl içerisinde renk değiştirebilen otomobil üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Ve şimdi CES 2022 Fuarı’nda BMW iX Flow renk değiştirebilen elektrikli otomobil modelini tanıttı. Yeni BMW iX Flow Concept otomobil e-kitap okuyucu cihazlarda kullanılan e-mürekkep teknolojisi sayesinde adeta bir bukalemun gibi renk anında renk değiştirebiliyor.

BMW iX Flow Concept otomobil e-mürekkep teknolojisi gereği şimdilik sadece beyaz, gri ve siyah renkleri arasında geçişler yapabiliyor. Ancak bu renk değişikliklerinin aracın jantlarına kadar detaya inebilmesi sayesinde siyah beyaz aralığına rağmen son derce zengin ve farklı görüntüler elde etmek olanaklı hale geliyor.

renk değiştirebilen BMW iX Flow ConceptÖrneğin güneşli günlerde araç açık renk ile güneş ışınlarını yansıtırken kapalı havalarda ve kış günlerinde koyu renge bürünerek güneş ışınlarını emiyor ve böylelikle hem ısınma veya soğuman sağlarken aynı zamanda araç sahiplerinin BMW iX Flow Concept otomobili her gün farklı renklerde kullanabilmelerine olanak tanıyor.

Aracın gelecek nesil modellerinde ön ızgara kısmının ve lastiklerin renklerinin de değiştirilebileceği ifade edildi. Böylelikle araç sahipleri uygulama üzerinden tek bir tuşa dokunarak aracın görünümünü tamamen değiştirebilme imkanına kavuşacaklar.
Aracın renk değiştiren kısmının ısıya duyarlı olmasından ve sadece belirli koşullarda çalışabilmesinden dolayı iX Flow Concept otomobilin üretici versiyonunun ne zaman kullanıma sunulacağı henüz kesinleşmiş değil. Otomobil meraklıları şimdilik iX Flow Concept ile geleceğe ait hayaller kurmakla yetinmek zorunda kalacaklar.
2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 6

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir