Google Fotoğraflar’ın ücretsiz sınırsız uygulaması sona eriyor

28 Mayıs 2021, 20:07 İlhan Engin

Google FotoğraflarGoogle, 1 Haziran tarihinden yükleyeceğiniz fotoğraflarınızı hesabınızın 15 GB kapasitesinden düşmeye başlayacak. Bu tarihe kadar yapılacak olan yeni video ve fotoğraf yüklemeleri ise bu kısıtlamadan etkilenmeyecek.

Google Fotoğraflar uygulaması beş yıldan daha uzun bir süre önce ücretsiz ve sınırsız video ile fotoğraf depolama hizmeti kullanıcılara sunulmuştu. Google hesabı olan herkes fotoğraf ve videolarını bu şekilde yüksek çözünürlükte bulutta depolayabiliyordu. Her hafta 28 milyar yeni video ve fotoğrafın eklendiği Google Fotoğraflar uygulamasında bugüne kadar dört trilyonun üzerinde fotoğraf yüklenmiş durumda.

Google Fotoğraflar uygulamasıAncak Google hesabı olanların mevcut yüklenmiş video ve fotoğraf dosyaları için endişelenmelerine gerek yok çünkü 1 Haziran 2021 tarihinden önce yüklenen yüksek kalitede görüntüler bu sınırlamadan etkilenmeyecek. Sınırlama yeni yüklenecek olan video ve fotoğrafları kapsıyor. Dolayısıyla 1 Haziran tarihine kadar dilediğiniz kadar görüntü yükleme şansına sahipsiniz.

Bir diğer nokta da, Pixel akıllı telefon sahiplerinin bu sınırlamadan muaf olması.

Yorum Ekle: