Telefon Uygulamaları

Ehliyet uygulaması

Ehliyet uygulaması ile artık ehliyet sınavına hazırlanmak ve güncel bilgilere erişmek çok kolay.

Ehliyet uygulaması
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her iki ayda bir olmak üzere yılda toplam 6 defa yapılan ehliyet sınavı yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki bölümden oluşmakta. Ehliyet uygulamasının amacı da çalışma ortamını mobil ortama taşıyarak, yazılı sınava her yerde kolayca çalışabilmeyi sağlamak, direksiyon sınavı için de bazı tavsiyeler vermek.

Ehliyet uygulamasını kullanmak için internet bağlantısına da gerek yok. Uygulamanın AppStore’dan bir kere indirilip kurulması yeterli oluyor. Sonrasında sürücü adayları,  ilkyardım, trafik ve çevre, motor ve araç tekniği bilgilerine rahatlıkla çalışabiliyor.

Uygulamanın önemli özelliklerinden birisi içerisindeki geçmiş sınavlar. Bu geçmiş sınav testleriyle adaylar, kendisini test edip sınava hazırlıklı bir şekilde girebiliyor. Uygulama bunun yanı sıra; sürücü adaylarında aranacak şartlar, yazılı sınav bilgileri, direksiyon sınavı bilgileri, direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler, trafik cezaları bilgilerini de içeriyor.

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 20

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir