Otomobiller

Metaverse dünyası LG Vision Omnipod konsepti ile aracınızda

LG Vision OmnipodLG, iki sene önce yaklaşık bu zamanlarda elektronik alanındaki uzmanlığını otomotiv sektörüne de yansıtmayı amaçlayan LG Connected Car’ı tanıtmıştı. Bunun üzerinden epey zaman geçti ve firma katlanabilir televizyon ile çift ekranlı akıllı telefon gibi ürünlerle karşılaştık.

LG Vision OmnipodLG bu seneki CES 2022 Fuarı’nda metaverse üzerine odaklanıyor. Firmanın Connected Car konseptinden hareketle geliştirdiği LG Vision Omnipod, otomobilin iç tasarımının kullanıcının mekanını ihtiyaçlarına yönelik olarak yeniden yapılandıran fütüristik bir kabin olmayı hedefliyor.

CES Fuarı’nda sunulan görüntülere bakarak Omnipod’un iç tasarımının standart bir otomobilden çok farklı olduğu görülüyor. Adeta tekerlekli bir ev mantığıyla tasarlanmış olan LG otonom aracında buzdolabı gibi çevre birimleri iç kısımlar gömülü olarak yapılandırılmış ve yan kısımları kaplayan ekran bölümü sayesinde araç A noktasından B noktasına giderken eğlenceli bir yolculuk sağlaması amaçlanmış.

Ana odağın iç tasarımında yoğunlaştığı Omnipod’un iç kısmında vurgulanan hiper fütüristik kabin yapısı uyarlanabilir “Meta Environment Screen” aracılığıyla yeniden kurgulanabiliyor. Aracın iç kısmındaki dikey televizyon ekranı kabinin moduna veya temasına göre değişebiliyor ve aynı zamanda eğlence merkezi olarak da kullanılabiliyor. Sistemde bulunan LG’ye özgü sanal zeka kılavuzu Reah rehberliğinde bir dijital meteverse / çoklu evren de aracın fiziksel ve sanal zengin özellikleriyle birlikte kullanılabiliyor.

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 6

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir