Aksesuvarlar

Şarjı hiç bitmeyen Samsung TV kumandası

Şarjı bitmeyen televizyon kumandasıCES 2022 Fuarı’nda Samsung, çevresindeki Wi-Fi sinyalleri üzerinden şarj olan ve böylece şarjı hiç bitmeyen yeni televizyon kumandasını tanıttı. İhtiyacı olan elektrik enerjisini çevresindeki WiFi modemler gibi kaynakların yaydığı sinyallerden toplayan Samsung Eco Remote televizyon kumandası şarj için ayrıca güneş veya ortam ışığından da yararlanıyor. Böylece kumanda sürekli şarj halinde kalmayı başarıyor.

Aslında Eco Remote kumanda geçtiğimiz sene bu zamanlarda duyurulmuş ve güneş enerjisi ile şarj olan bir model olacağı ilan edilmişti. Ancak geçen süre içerisinde model geliştirilerek CES 2022 Fuarı’nda sergilenen ürünün havadaki radyo sinyallerinden şarj edilebilmesi sağlanmış.

Samsung Eco Remote televizyonun kumandasıBu yeni teknolojide pil kullanılmayarak yerine bir süper kondansatör kullanılmış. Sistem, çevresindeki WiFi modem, telefon veya benzeri radyo dalgası yayan cihazlardan gelen sinyalleri toplayarak elektrik enerjisine çeviriyor ve kumandanın şarj olmasını sağlıyor.

Yeni haliyle bu teknoloji sayesinde sadece küçük miktarlarda enerji elde edilebiliyor. Bu miktar televizyon kumandası gibi az enerji tüketen ürünlere için yeterli oluyor. Samsung Eco Remote televizyonun kumandası çevresinde sinyal bulamadığı durumlar için de ayrıca güneş ya ortam ışığından şarj olacak şekilde tasarlanmış.

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 95

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir