Kitap

Geleceğin kitabı nasıl basılacak? Akıllı Kitap

“Geleceğin kitabı nasıl basılacak?” sorusunun cevabı, geçtiğimiz günlerde Münih’te 32 ülkeden 380 delegenin katılımıyla Canon Müşteri Deneyimi Merkezi’nde arandı. Canon Europe girişimi olan ve bu yıl beşinci kez düzenlenen etkinliğin ana teması “Akıllı Kitap” oldu.

Akıllı Kitap
Canon Europe, Müşteri Grubu Ticari Baskı ve Üretim CRD Üst Direktörü Peter Wolff yaşanacak değişimi, “Yayıncılık sektörü basılı kitapların günümüzde yeniden büyüme göstermesi sayesinde oldukça iyimser. Ama basılı yayıncılık modellerine ilişkin ticari riskleri azaltmak için daha dinamik iş süreçleri geliştirmeye odaklanıyor.

Düşünülenin aksine okuyucu kitlesi dünya genelinde her yıl yüzde 20 oranında artıyor ve biz de geleceği doğru şekillendirmek için yayıncıların yanında yer almayı sürdürüyoruz” şeklinde açıklıyor.

Akıllı kitabın nitelik öncelikleri ile etkin öğrenimde zenginleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş içeriğinin de tartışıldığı toplantılarda, Peter Wolff sözlerini şöyle tamamladı: “Geleceğin Kitabı Forumu, yayıncılık sektörünün değişime gösterdiği birçok tepki içinden dijitalleşmeyi vurguluyor.

Gelecekte küçük hacimli işler ve talepler üzerine baskı yapılması kaçınılmazdır. Belli ki ‘Akıllı kitaplar’, fiziksel ve dijital ortamları, içeriklerin değeri ve kullanıcının gereksinimlerini dengeleyip tamamen yeni yöntemlerle birleştirerek, bu gerçeği daha da farklı bir düzeye çıkaracaklar.”

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 2

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir