Aksesuvarlar

Yaşlılar için telefona gerek duymayan akıllı saat

Yaşlılar için akıllı telefonlar gibi yaşlılara yönelik teknolojik ürünlerin başlıca özeliklerinden birisi de sevenleri tarafından her an ulaşılabilir olmalarını sağlamaları. Omate’in yaşlılar için geliştirdiği akıllı saat mevcut 3G bağlantısı sayesinde cep telefonlarına gerek duymadan tüm fonksiyonları yerine getirebiliyor.

Yaşlılar için akıllı saat

Omate yaşlılar için akıllı saat
Piyasada mevcut akıllı saatler kullanıcıların akıllı telefonları ile bağlantılı çalışırken Omate akıllı saat dahil 3G bağlantısı aracılığıyla böyle bir gerekliliği ortadan kaldırarak bağımsız olarak kullanılabiliyor. Android işletim sistemli cihaz bir akıllı saatin tüm özelliklerini yaşlıların kullanımına sunuyor.

Yaşlılar için akıllı saatler

Yaşlılar; arama rehberi, ilaç hatırlatmaları ve benzeri fonksiyonlara basit ve sade görseler eşliğinde rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Yaşlılar için akıllı saat dahili GPS özelliği aracılığı ile diğer aile bireylerinin saati kullanan kişiyi kolaylıkla takip edebilmelerine olanak tanıyor. Akıllı saat üzerindeki SOS tuşuna basıldığında daha önceden kaydedilen telefon numaraları Wi-Fi ya da dahili 3G bağlantı üzerinden anında ve otomatik olarak durumdan haberdar edilerek uyarılıyor.

Yaşlı Saatleri

Çift çekirdekli MediaTek 1 GHz işlemciye sahip olan akıllı saatin 512 MB RAM belleği ve 4 GB dahil hafızası bulunuyor. Yaşlılar için geliştirilen akıllı saatin 1.54 inç büyüklüğündeki saatin ekranı 320 x 320 piksel çözünürlükte. Yaşlılar için akıllı saatte 3G bağlantının yanı sıra adımölçer de mevcut. Cihazın 600 mAh kapasiteli pili tek bir şarj ile üç güne yakın kullanım süresi sunuyor.

Yaşlılar için tasarlanan Omate akıllı saatin eylül ayından itibaren 170 USD / 149 Euro fiyatla satışa sunulması planlanıyor.

Kitaplarım & Yazarlarım - İlhan Engin Kitap Blog
2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 47

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir