Telefon Uygulamaları

Avea Arabam uygulaması park yerinin kolayca bulunmasını sağlıyor

Avea’nın, Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttığı Avea Arabam uygulaması GSM, iBeacon ve GPS özelliklerini bir araya getirerek aracın park edildiği yerin kolayca bulunmasını sağlıyor.

Avea Arabam uygulaması
Dünyanın operatör bazlı ilk uygulaması olan Avea Arabam otomobil sahiplerinin araçlarını park ettikleri yerleri işaretlemelerini, araçlarına olan uzaklıklarını iBeacon teknolojisini kullanarak ölçmelerini ve araçlarına kolayca ulaşabilecekleri en uygun rotayı çizmelerini sağlıyor. Avea Arabam uygulamasına zamanla en yakın otopark ve benzin istasyonunu bulma, yakıt takibi, kasko ve poliçe takibi ve motorlu taşıtlar vergisini hatırlatma gibi özellikler de eklenecek.

Android ve iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilen Avea Arabam uygulaması ile neler yapılabiliyor?

  • Park yeri bulunulan konuma göre kaydedilebiliyor ve park yeriyle ilgili notlar alınabiliyor (Kat2, Yeşil Otopark, B73 gibi)
  • Bulunulan konumdan park yerine rota çizilebiliyor ve pusula sayesinde aracın yönü görülebiliyor
  • iBeacon teknolojisiyle çalışan Aracımı Bul Kiti ile radar ekranından araca ne kadar yaklaşıldığı takip edilebiliyor
  • Aracın park edildiği konum işaretlenmezse, Aracımı Bul Kiti ile park yeri otomatik olarak kaydedilebiliyor
  • Aracımı Bul Kiti ile aracın park yeri aranırken yaklaştıkça veya uzaklaştıkça radardan takip yapılabilir ve istendiği takdirde sesli bildirimler alınabiliyor
2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 20

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir