Tabletler

Tablet satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

TabletlerTabletler hayatımızın birer parçası haline geldi. Ancak her tablet kullanıcıların beklentilerini karşılayamayabiliyor.

Yeni nesil tabletlerde olmazsa olmaz beş temel özellik
Ezcool, yeni nesil tabletlerde mutlaka olması gereken özellikleri sıralayarak, kullanıcıların tablet alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ortaya koydu.

Güçlü bir işlemci şart
Google Play Store’da yer alan uygulamalar her geçen gün daha da gelişmiş hale geliyor. Hayatımızı kolaylaştıran, bizleri eğlendiren ya da bilgiye daha kolay erişmemizi sağlayan bu gelişmiş uygulamaları hakkını vererek kullanmak için yüksek performansa ihtiyacımız var. Bunun için ise en az dört çekirdekli bir işlemci, olmazsa olmaz özellikler arasında yer alıyor.

Grafik işlemcinin önemi
Tabletlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de oyunlar. Gerek içerik, gerekse de grafik açısından PC oyunlarını aratmayacak yeni oyunlar ile tabletler artık ciddi birer oyun merkezi haline geldi. Geliştirilen yeni oyunların grafiklerinin de ileri seviyede olması tabletlerin grafik işlemcilerinin de güçlü olması gerekiyor. Gerçekçi grafiklere sahip kaliteli oyunları akıcı bir şekilde oynayabilmek için dört çekirdekli grafik işlemciler gerekiyor.

Tablet BilgisayarlarYüksek çözünürlüklü ekran
Yüksek görüntü kalitesi de günümüzde tablet alırken vazgeçemeyeceğimiz nitelikler arasında yer alıyor. Düzgün bir şekilde video izlemek, gazete ya da dergi okumak ve oyun oynamak için yüksek çözünürlüklü bir ekran şart. Yeni nesil tabletlerin ekran çözünürlüğü mutlaka HD seviyesinde olmalı. En az 1024×600 çözünürlük kaliteli bir tablet deneyimi için büyük önem teşkil ediyor.

Uzun pil ömrü
Tüm mobil cihazların yaşadığı sorunların başında pil ömrü geliyor. Düşük güç tüketimli ve yüksek pil ömürlü tabletler her zaman tercih sebebi oluyor. Tabletlerde düşük güç tüketimini sağlamak için Bluetooth 4.0 gibi az güç harcayan, en güncel teknolojilerin kullanılması gerekiyor. Yüksek kapasiteli piller ve düşük güç tüketimi ile sağlanan uzun pil ömrü yeni nesil tabletlerin en önemli özellikleri arasında bulunuyor.

Çok yönlü kullanım özellikleri
Yeni nesil tabletler belli sınırlar içinde kalan cihazlar olmamalı. Kullanıcıların hayatının her noktasında onlara yardımcı olabilen tabletler başarıyı yakalıyorlar. Çok yönlü kullanım tabletlerin olmazsa olmaz özellikleri arasında en önemlilerinden biri. Bir tablet ile istediğimiz zaman oyun oynayıp, sosyal medya hesaplarımızı kontrol edebilmeli, aynı zamanda navigasyon özelliği ile yolumuzu bulabilmeliyiz.

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 22

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir