LG G4 akıllı telefon 16 megapiksel kamera ve 3K ekran ile geliyor

2 Şubat 2015, 14:34 Gökalp Yağız

LG G3LG G3 akılllı telefon

LG son senelerde amiral gemisi Android akıllı telefon modelleri ile iyi bir yol çiziyor. LG G2 ve G3 cep telefonları LG’nin konumunu son derece güçlendirirken serinin sonraki modelleri ile ilgili beklentileri de yükseltiyor. Firmanın yeni modeli LG G4 akıllı telefonun 16 megapiksel çözünürlüklü kameranın yanı sıra 3K ekran kalitesine sahip olacağı söyleniyor.

MyLGPhones’da yayınlanan bilgilere göre LG G4 akıllı telefonda bu sene pek çok üst seviye akıllı telefonda karşımıza çıkan Qualcomm Snapdragon 810 işlemci ile birlikte 2880 x 1620 piksel çözünürlükte 3K görüntü kalitesi sunan bir ekrana yer verilecek. 16 megapiksel çözünürlüklü kameraya sahip olacağı söylenen LG G4 akıllı telefonun diğer özellikleri arasında Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ve 3 GB RAM beleğin yer alacağı da dolaşmakta olan diğer dedikodular arasında.

LG G4 cep telefonunun önümüzdeki tarihler Barselona’da düzenlenecek olan MWC Mobil Dünya Kongresi’nde resmi olarak duyurulması bekleniyordu ancak Kore orijinli bazı kaynaklar G4’ün MWC 2015’e yetişmeyeceğini ifade ediyorlar.

Yorum Ekle: