Sony Alpha 7 Serisi fotoğraf makineleri

3 Ocak 2014, 19:57 Gökalp Yağız

Sony Alpha fotoğraf makineleri

Sony, Alpha 7 Serisi ile dünyanın otomatik netlemeye sahip ilk değiştirilebilir lensli 35mm Full-Frame sensörlü aynasız fotoğraf makinelerini sunuyor. Alpha 7’de, Full-Frame (tam kare) 24,3 efektif megapikselli Exmor CMOS sensör bulunurken; dünyanın en küçük, en hafif değiştirilebilir lensli 35mm Full-Frame fotoğraf makinesi unvanlı Alpha 7R optik alçak geçirgen filtresiz 36,4 efektif megapikselli sensörü ile fark yaratıyor.

Sony Alpha 7 fotoğraf makineleri

Sony Alpha 7 ve 7R fotoğraf makinesi de dramatik ölçüde artırılan işlem hızı ve görüntü kalitesi sunan yeni BIONZ X işlemciye sahip. Yeni geliştirilen ultra hızlı akıllı AF, geleneksel kontrast algılamalı otomatik netlemeye kıyasla %35 daha hızlı. Her iki modelde de geniş görüş alanına sahip, geliştirilmiş XGA OLED Tru-Finder ekran bulunuyor. Toza/neme karşı dayanıklı gövdeye sahip Alpha 7 Serisi, kapsamlı özel kontrolleri ile pratik, güvenilir ve sezgisel kullanım olanağı sunuyor. Ses düzeyi kontrolü ve net HDMI çıkışı ile AVCHD Aşamalı Full HD (50p/25p) film kaydı yapabiliyor.

Her iki yeni fotoğraf makinesi de, dokuz ayarlanabilir düğme ve 46 atanabilir fonksiyon ile fotoğrafçılık konusundaki beklentileri en iyi şekilde karşılamak üzere tam olarak kişiselleştirilebilecek şekilde tasarlanmış.