Tabletler

iPad Air 2

Apple yeni tableti iPad Air 2’yi duyurdu. iPad tablet serisinin tasarım geleneğini sürdüren iPad Air 2’de değişikliklerin çoğu iç yapıda. iPad Air 2 tablet yeni bir işlemciye, daha iyi kameraya, geliştirilmiş LTE desteğine, daha hızlı Wi-Fi bağlantıya, Touch ID parmak izi sensörüne ve 10 saate varan pil ömrüne sahip.

iPad Air 2
iPad Air 2 tablet özellikleri
Sadece 6.1 mm inceliğindeki iPad Air 2 firmanın bugüne kadar ürettiği en ince tablet olma özelliği taşıyor. iPad Air 2 tablette sırf bu tablet için özel olarak tasarlanmış olan A8X işlemci kullanılmış. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarda kullanılan işlemcinin daha hızlı bir versiyonu olan A8X önceki modele kıyasla yüzde 40 oranında daha hızlı bir performans ve 2.5 kat arttırılmış grafik performansı sunuyor.

iPad Air 2 tablette iSight arka kamera performansı da geliştirilmiş. 8 megapiksel çözünürlüklü arka kamera f/2.4 diyafram değerine, 1080p HD video kayıt fonksiyonuna ve 43 megapiksellik panorama çekim yeteneğine sahip. iPad Air 2 tablet 120 kare/sn hızında 720p görüntü kalitesinde ağır çekim videolar da kaydedebiliyor.

Apple iPad Air 2
Apple iPad Air 2 tabletin ön yüzünde bulunan FaceTime HD kamera da yeni baştan tasarlanarak f/2.2 diyafram değeri ile ışığı yüzde 80 oranında daha fazla alması, daha iyi bir üz algılama performansı sergilemesi ve daha iyi selfie fotoğraflarla HDR videolar çekmesi sağlanmış.

iPad Air 2 fiyatı
UZay grisi, gümüş ve ilk kez altın sarısı olmak üzere üç farklı resnk seçeneği ile gelen iPad Air 2 tabletin satış fiyatı Wi-Fi bağlantılı 16GB’lık model için 499 USD. iPad Air 2 tabletin 64GB ve 128GB bellek kapasiteli versiyonları da sırasıyla 599 USD ve 699 USD.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 11

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir