Cep telefonundan okul servisi takip sistemi

10 Haziran 2016, 17:15 Gökalp Yağız

Vodafone, ailelerin çocukları için en çok endişelendiği konulardan biri olan okul servis araçlarına yönelik 4.5G uyumlu Servis Takip Sistemi’ni hayata geçirdi. Vodafone’un, 4.5G teknolojisinin avantajlarından yararlanarak hayata geçirdiği 4.5G uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi ile çocukları okul servislerini kullanan aileler artık endişelenmiyor.

okul servisi takip sistemi

Türkiye’de ilk kez Gaziantep Kolej Vakfı okullarında uygulamaya konan pilot proje kapsamında veliler, cepten canlı yayın ile servis görevlilerinin çocuklara olan davranışlarından, servislerin hangi konumda olduklarına, emniyet kemerinin takılıp takılmadığından aracın hızına kadar tüm detayları takip edebilecek.

Servis takip sistemi

Veliler, mobil cihazlarından 4.5G hızıyla eriştikleri yüksek kalitedeki canlı yayın sayesinde nerede olursa olsunlar, servis görevlilerinin davranışlarını ve çocuklarının güvenli bir şekilde okula ve eve ulaşıp ulaşmadıklarını takip edebiliyor. Bununla sınırlı kalmayan sistem, ailelerin çocukların emniyet kemeri takıp takmadıkları, servislerin konumu gibi diğer detaylara da hakim olmasını sağlıyor. Servis araçlarının bulundukları noktayı da rahatlıkla takip edebilen sistem, aracın öğrenciyi alacağı veya bırakacağı konuma yaklaşmadan önce velilerin cep telefonlarına uyarı niteliğinde bir mesaj iletiyor.

Yorum Ekle: