Televizyonlar

Yeni Sony BRAVIA 4K LCD TV’ler CES 2015’te tanıtıldı

Sony görüntü kalitesini iyileştirmek ve içeriğe erişimi yaygınlaştırmak üzere tasarlanan yeni BRAVIA 4K LCD televizyon yelpazesini, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2015’te tanıttı. Yeni 4K İşlemci X1 ile üretilen Sony BRAVIA 4K LCD televizyonlar bu sayede Sony 4K izleme deneyiminin netlik, renk doğruluğu ve kontrastını daha da iyileştiriyor.

Sony BRAVIA 4K LCD TVler

Sony BRAVIA 4K LCD TV modelleri
Ekran büyüklükleri 43 ila 75 inç arasında değişen yeni modeller arasında 4 yeni seri ve 9 yeni model bulunuyor. Gelişmiş 4K X-Reality PRO yükseltme algoritması teknolojisi ile bir araya getirildiğinde, bu televizyonlar görüntü kaynağı ne olursa olsun, görüntüleri analiz edip 4K çözünürlüğe yükselterek en iyi görüntü kalitesini sağlıyor.

Sony Android TV
Yeni BRAVIA modelleri, tüketicilere mobil cihazları ile daha kusursuz şekilde entegre bir deneyim sağlamak için Google’ın Android işletim sistemini kullanıyor. Kullanıcılar, akıllı telefonlarından aşina oldukları hizmet ve uygulamaların tadını büyük Sony TV’ler üzerinde de çıkartabiliyor.

Sony BRAVIA 4K TV

Google Cast Ready
Sony, kullanıcıların akıllı telefon, tablet (Android, iOS) ve dizüstü kişisel bilgisayarları (Windows) üzerindeki en sevdikleri içerikleri kolaylıkla doğrudan büyük Sony TV’lerinin ekranına yansıtabilmesi için Google Cast’ı yerleşik olarak sunuyor. Yansıtma sırasında, kullanıcılar mobil ürünleri ile SNS, web ve daha fazlasına bakmak gibi diğer aksiyonları gerçekleştirebiliyorlar.

Sesli Arama
Android TV üzerindeki ses fonksiyonu kullanıcıların sadece farklı hizmetler üzerindeki içerikleri aramasına değil, aynı zamanda Google’ın en sofistike arama motorunu kullanarak genel sorulara cevap vermesine de imkân veriyor. Böylece, kullanıcılar TV’lerine komuta ederek göz atma sürelerini azaltıp izleme sürelerini artırabiliyorlar.

Sony 4K TV

Google ID
Kullanıcılar, aynı Google ID’yi kullanarak Google Play üzerinde oyun, film, TV programları ve daha fazlasını keşfedebiliyorlar. Aynı zamanda, akıllı telefonları üzerinde birçok tanıdık uygulamanın ve içeriklerin cihazlar arasında pürüzsüz şekilde oynatabilmenin de tadını çıkartabiliyor.

One-Flick Entertainment
One-Flick Entertainment, kullanıcıların televizyon izlerken çeşitli içeriklere hızlıca ve herhangi bir rahatsızlık vermeden sezgisel olarak erişebilmesine imkân veriyor. Fonksiyonun tetiklenmesini basitleştirmek için uzaktan kumandaya “DISCOVER” düğmesi de eklendi. Ayrıca, içeriğe doğrudan erişimi geliştirmek ve süresini kısaltmak için, her içerik kaynağının girişi, içerik çubuğunun sol ucuna yerleştirilmiş.

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 8

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir