Yazılım Program

Android for Work ile Google iş dünyasına hazır

Android for WorkAndroid iş dünyasına hazır. Google, çalışanlara kişisel cihazlarında alıştıkları esnekliği, iş yerlerine ise ihtiyaç duydukları güvenliği bir arada sağlayan Android for Work’ü duyurdu.

Bugün bir milyardan fazla kişi Android tabanlı akıllı telefon kullanıyor; bundan sadece birkaç yıl önce kullandığımız bilgisayarlardan daha güçlü cihazlar. Bu telefonlar çoğu kişi için elektronik posta kontrolünden, belgelerin düzenlenmesi, satış kanallarının incelenmesi ve onay süreçlerine kadar uzanan çok sayıda önemli işlerini tamamlamaları için temel bir araç haline gelmiş durumda. Ancak yine de çalışanların çoğunluğu açısından akıllı telefon ve tabletlerin getirdiği yenilikçilik ve iş potansiyelinden büyük ölçüde faydalanılmıyor.

Google’ın mobil dünyanın kapılarını aralayan Android for Work programı iş ortakları ile birlikte Android platformu üzerinde daha güvenli, yönetilebilir ve yenilikçilik getiren cihazın iş dünyasına katılmasını sağlıyor.

Android WorkAndroid for Work’ün dört temel teknolojik bileşeni bulunuyor:

İş profilleri:  İş verilerinin korunması ve tamamıyla özelleştirilmiş bir iş profili oluşturulması için mevcut şifreleme, Android 5.0 Lollipop’ta bulunan güçlendirilmiş SELinux güvenlik ve çoklu kullanıcı desteği üzerinde geliştirildi. Bu sayede BT sorumluları iş amaçlı uygulamalarını, güvenli şekilde korunacağından emin olarak, kullanıcılarının kişisel uygulamalarının yanında bulundurabilecekler. Çalışanlarsa kendi kişisel uygulamalarını işverenlerinin yalnızca işle ilgili verileri yönetebileceğinden ve özel içeriklerini görüntüleyip silemeyeceğinden emin şekilde kullanabilecekler.

Android for Work Uygulaması: Ice Cream Sandwich’ten Kitkat’a kadar uzanan platformlarda çalışan ya da iş profillerini kullanamayan cihazlar için Android for Work uygulaması geliştirildi. Güvenli elektronik posta, takvim, kişiler, belgeler, tarayıcı ve onaylı iş uygulamalarına erişim olanağı sağlayan bu uygulama, BT tarafından tamamıyla yönetilebilir olacak.

Google Play for Work: İşletmelerin Android for Work üzerinde çalışan tüm kullanıcılarının uygulamalarını güvenli şekilde kurup yönetmesine izin veren Google Play for Work, uygulama dağıtım sürecini kolaylaştıran ve BT’nin kurulu her uygulamayı onaylamasına imkan tanıyacak.

Uygulama Paketi: Her gün gereken işle ilgili görevler için e-posta, kişiler ve takvim gibi uygulamaları içeren ve hem Exchange hem de Notes desteğiyle belge, hesap tablosu ve sunumların düzenlenme yeteneğine sahip bir iş uygulamaları paketi oluşturuldu.

2003 - 2016 yılları arasında LetsGoDigital Türkiye ve LetsGoMobile Türkiye internet sitelerinin Türkiye Genel Editörlüğünü yaptı. Bu süreç içerisinde 12 binin üzerinde haber metni ve 400'e yakın ürün inceleme dosyası çevirisi gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

1 of 2

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir