2017 yılının en çok satan kitaplarında Stefan Zweig damgası

22 Aralık 2017, 21:07 Gökalp Yağız

Ajans Press’in Kitap Yurdu, Idefix ve D&R’dan elde ettiği bilgilere göre 2017 yılının en çok satan kitapları belli oldu. 2017’nin en çok satan kitabının Zülfü Livaneli’nin “Elia ile Yolculuk” olduğu belirlendi.

En çok kitap okunan il Ankara
Ajans Press ve PRNet’in medya analizinde kitap konulu 130 bin 217 haber çıkışı tespit edilirken, medyadan öne çıkan başlıklarda Türkiye’nin en çok kitap okuyan ilinin Ankara olduğu bilgisi dikkat çekti. Urfa ise en az kitap okuyan il oldu.

Türkiye’de günde sadece 1 dakika kitap okunuyor
Öne çıkan bir diğer başlık ise Türkiye’deki bireylerin kitap okumak için günde sadece ortalama bir dakika ayırdığı başlığı oldu.

En çok satan kitaplar listesi
Türkiye’nin en çok satan kitaplar listesinde Zülfü Livaneli’nin kitabını, Yuval Noah Harari’nin “Hayvanlardan Tanrılara Sapıens” isimli kitabı takip etti. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden, imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu inceleyen kitap, 2017 yılının en çok satan ikinci kitabı olmayı başardı.

Stefan Zweig’in “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu” isimli kitabı en çok satan üçüncü kitap olurken yine Stefan Zweig’in “Olağanüstü Bir Gece” kitabı dördüncü sırada yer aldı. Zülfü Livaneli’nin Ocak ayında yayımlanan “Huzursuzluk” kitabı en çok satan beşinci kitap olmayı başardı.

Listenin altıncı sırasında yine Zweig’in “Ay Işığı Sokağı” kitabı yer alırken, Azra Kohen’in fantastik-kişisel gelişim türündeki kitabı “Aeden” en çok satan yedinci kitap oldu.

Stefan Zweig’in modern klasikleri dizisi içerisinde yer alan “Bir Çöküşün Öyküsü” sekizinci olurken, Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabı en çok satanlar listesinde dokuzuncu, Sabahattin Ali’nin ve Türk edebiyatının kült eserleri arasında yer alan “Kürk Mantolu Madonna” ise 2017 yılının en çok satan onuncu kitabı oldu.

2017 yılının en çok satan kitapları:
1- Elia ile Yolculuk- Zülfü Livaneli
2- Hayvanlardan Tanrılara Sapıens – Yuval Noah Harari
3- Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig
4- Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig
5- Huzursuzluk -Zülfü Livaneli
6- Ay Işığı Sokağı – Stefan Zweig
7- Aeden – Azra Kohen
8- Bir Çöküşün Öyküsü – Stefan Zweig
9- Simyacı – Paulo Coelho
10- Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Yorum Ekle: